Connect with us

Hi, what are you looking for?

Kupa e Italisë

VIDEO/ “Manita” në Kupën e Italisë, Atalanta gjen Interin në çerekfinale

VIDEO/ Gjimshiti protagonist me asist
VIDEO/ Gjimshiti protagonist me asist

Atalanta nuk hasi aspak probleme ndaj Spezias, fitoi 5-2 në Bergamo dhe siguroi kualifikimin në çerekfinalet e Kupës së Italisë, aty ku do të sfidojë Interin, ekipin kampion në fuqi të kompeticionit që transmetohet në SuperSport.

Berat Gjimshiti e filloi takimin si titullar për vendasit. Skuadra e Gasperinit ndodhet në formë të mirë dhe në dy sfidat e fundit ka shënuar 13 gola mes Serie A dhe Kupës!

Ademola Lookman realizoi dy gola të shpejtë (10’, 12’), Spezia reagoi me Albin Ekdal (14’), ndërkohë që Hans Hateboer (26’) finalizoi një aksion fantastik të Atalantës.

Ekipi mik reagoi sërish dhe shtatë minuta përpara fundit të fraksionit të parë gjeti golin e dytë me anë të Daniele Verde.

Pjesa e dytë foli sërish për skuadrën bergamaske, që vulosi triumfin me “manita” falë golit të Rasmus Hojlund dhe autogolit të Ethan Ampadu.

Lajme të tjera

Lajme

Myrto Uzuni udhëhoqi Granadan drejt ngjitjes në La Liga. Në ndeshjen e fundit të LaLiga2, përballë Leganes (2-0), “bomberi” beratas e zhbllokoi rezultatin në...

Bundesliga

Pasi humbën titullin në mënyrë dramatike në shtëpi, lojtarët e Dortmundit të drejtuar nga trajneri Edin Terzic shkuan për t’u përshëndetur me tifozët, të...

Futboll

Kastriotët janë fitues të finales së Sunday League Albania, pasi mundën minimalisht 1-0 Prestige. Skuadra e drejtuar nga trajneri Gentian Verli triumfoi falë një...

Itali

Nasser Al-Khelaifi është i interesuar për një klub italian. Pronari i PSG-së, po mendon të blejë Sampdorian sipas raportimeve të L’Equipe. Skuadra zhvilloi një...