Connect with us

Hi, what are you looking for?

Serie A

VIDEO/ “Maradona” në festë, Fiorentina bën “korridorin e nderit” për kampionët

Napoli u shpall matematikisht kampion i Italisë në javën e 33-të, në fushën e Udineses, ku barazoi 1-1.

Sigurisht që tifozët e shumë napolitanë meritonin një festë madhështore në stadiumin “Maradona”, në sfidën me Fiorentinën.

Lexo edhe:

Impianti i Napolit, i mbushur plot e përplot, përjetoi momente emocionuese, me tifozët që brohoritën njëri pas tjetrit emrat e futbollistëve që do të zbrisnin në fushë.

Futbollistët miq, siç e do zakoni, krijuan korridorin e nderit për kampionët e rinj të Serisë A.

Sa i përket ndeshjes, Napoli fitoi 1-0 me golin e lojtarit më të mirë të këtij sezoni, Osimhen, që realizoi nga pika e bardhë e penalltisë (kishte humbur një 11-metërsh më herët).

Lajme të tjera

Itali

Romelu Lukaku nuk është një nga lojtarët e konfirmuar për organikën e sezonit të ardhshëm tek Inter. Sulmuesi belg do të rikthehet në Londër...

Kombëtare

Shqipëria e minifutbollit shkruan historinë në Essen të Gjermanisë, duke e kaluar për herë të parë fazën e grupeve. Kuqezinjtë e trajnerit Irtan Sejko...

Sport

Suedia është bërë vendi i parë në botë që ka regjistruar zyrtarisht seksin si sport. “Si çdo sport tjetër, arritja e rezultateve të dëshiruara...

Merkato

Raphaël Guerreiro e mbylli mes lotësh aventurën 7-vjeçare me Borussia Dortmund. Anësori i majtë portugez, shpresonte të largohej me titull dhe festë, por dëshira...