Connect with us

Hi, what are you looking for?

Futboll

VIDEO/ Marcelo shënon në derbi pas 16 vitesh dhe fiton kampionatin me Fluminense

Rikthim i mrekullueshëm për Marcelo-n te Fluminense, me të cilën fitoi kampionatin e Rio de Janeiro, Carioca.

Mbrojtësi luajti në derbin ndaj Flamengo-s pas plot 16 vitesh, që ishte edhe finalja e madhe, ndërsa la gjurmë duke qenë një prej protagonistëve të fitores 4-1 të Fluminense-s.

Lexo edhe: 

Ishte pikërisht Marcelo ai që hapi serinë e golave për vendasit, duke “ftuar” më pas shokët e skuadrës të shënonin edhe tre herë të tjera.

Kështu Fluminense dhe Marcelo përmbysin rezultatin e parë, 2-0, të Flamengos dhe festuan trofeun e Carioca.

 

 

Lajme të tjera

Champions League

Manchester City dështoi te penalltitë përballë Realit të Madridit, duke i thënë lamtumirë Champions League. Rrugëtimi i kampionëve në fuqi u mbyll në çerekfinale,...

Eredivisie

Lajm i keq për tifozët e Vitesses, skuadër e Eredivisies. Përmes një njoftimi zyrtar për shtyp, KNVB (d.m.th. Federata Holandeze e Futbollit) njoftoi se...

Featured

Aksionet e familjes Halili te Tirana dalin në shitje. Zyra e Përmbarimit privat Albase ka shpallur daljen në ankand të 66% të aksioneve të...

Serie A

Mesfushori i Interit, Hakan Calhanoglu ka dhënë një intervistë për faqen humoristike sportive “Gli Autogol”, ku ka rrëfyer dhe aspekte të tjera të shokëve...