Connect with us

Hi, what are you looking for?

Katar 2022

VIDEO/ Marokenët në ekstazë, bëjnë të festojë me ta edhe policin holandez

Entuziazëm dhe festë e jashtëzakonshme e tifozëve të Marokut për kualifikimin historik në gjysmëfinale të Kupës së Botës, “Katar 2022”, pasi mposhti 1-0 Portugalinë e Cristiano Ronaldos. Në Rabat, Marrakech e shumë qytete të tjera të vendit afrikano-verior, njerëzit janë derdhur lumë në rrugë e sheshe duke festuar me këngë e valle.

Grumbullime të tifozëve marokenë ka pasur edhe në Londër e Milano, ndërsa në Holandë, fansat e Marokut kanë bërë edhe policin holandez të festojë më ta.

Festa në Holandë:

Festa në Rabat

Festa në Marrakesh:

Lajme të tjera

Spanjë

Lajme të mira te Real Madrid. Në seancën e fundit stërvitore, organikës së trajnerit Carlo Ancelotti-t i është bashkuar edhe Vinicius Jr. Lexo edhe:...

Featured

Rubin Kazan u përball në transfertë me Baltika, në kuadër të javës së 18-të të Premier League-s ruse. Gjashtë minuta i kanë mjaftuar sulmuesit...

Serie A

Rinovimi i Denzel Dumfries me Interin komplikohet ndjeshëm, teksa palët duket se po shkojnë drejt një divorci në fund të sezonit. Kontrata e holandezit...

Euro 2024

Pasi mësoi kundërshtarët e fazës në grupe të Euro 2024, aty ku do të përballet me Spanjën, Kroacinë dhe Italinë në Grupin B, Shqipëria...