Connect with us

Hi, what are you looking for?

Lajme

VIDEO/ Marseille kap kreun në Francë, vëllezërit Williams nderojnë Bilbaon në La Liga

Marseille në Ligue 1 dhe Athletic Bilbao në La Liga, arritën fitore në duelet e tyre respektive të mbrëmjes së sotme. Marseille mposhti 0-3 në fushën e Angers dhe momentalisht është ngjitur në krye të kampionatit francez me 23 pikë.

Jonathan Clauss i dhuroi skuadrës së Marseille avantazhin në pjesën e parë, ndërkohë që Luis Suarez dhe braziliani Gerson vulosën suksesin me “tris” me golat e shënuar në fraksionin e dytë të takimit.

Athletic Bilbao nuk hasi probleme në fushën e vet kundër Almerias (4-0), triumf ku shënuan dy vëllezërit Williams. Iniaki zhbllokoi takimin në pjesën e parë, ndërkohë që në të dytën pati festë edhe për Nicon.

angers

Mes golave të vëllezërve Williams shënoi edhe Oihan Sancet, ndërkohë që gjashtë minuta përpara fundit të takimit Mikel Vesga tundi rrjetën kundërshtare falë një penallti të ekzekutuar saktë.

Fitorja e sotme e ka ngjitur skuadrën e Ernesto Valverdes përkohësisht në vend të dytë bashkë me Barcelonën me nga 16 pikë. La Liga kryesohet nga Reali i Madridit me 18 pikë të plota.

Lajme të tjera

Kategoria Superiore

Xhuliano Skuka nis aventurën e re në Francë, ku do të jetë pjesë e Metz. Sulmuesi dibran kaloi me sukses testet mjekësore mëngjesin e...

Kategoria Superiore

Big Brother Mania edhe në mbrëmjen gala “Më të mirët 2022”, që organizohet nga FSHF dhe Digitalb, dhe që po transmetohet në SportNews, teksa...

Premier League

Dëmtimi i Virgil Van Dijk është padyshim një lajm i keq për Jurgen Klopp, që sheh Liverpoolin e tij këtë sezon, shumë larg formës...

Francë

Transferimi i Xhuliano Skukës te Metz ishte padyshim më i bujshmi i këtyre viteve të fundit. Më i shtrenjti në historinë e kampionatit shqiptar....