Connect with us

Hi, what are you looking for?

Francë

VIDEO/ Mbappe si fëmijë, mërzitet se nuk i pasuan dhe braktis aksionin

Paris Saint-German e ka nisur sezonin e ri në mënyrë fantastike, ku në dy ndeshje, kampionët e Francës kanë siguruar gjashtë pikë dhe kanë shënuar 10 gola, ndërsa kanë pësuar vetëm dy.

Deri më tani reparti i sulmit ka funksionuar shumë mirë, ku dyshja Neymar – Messi ka shkëlqyer.

Gjithashtu edhe Mbappe e gjeti rrugën e rrjetës në ndeshjen përball Montpellier, por francezi shpërdoroi edhe një penallti në minutën e 23-të.

Ajo që shqetëson në lidhje me francezin është sjellja e tij në fushën e lojës, ku mbrëmjen e të shtunës u pa i pakënaqur.

Në pjesën e dytë, Mbappe kërkoi topin nga shokët e skuadrës, në një aksion ku protagonist ishte blerja e re, portugezi Vitinha. Mesfushori nuk zgjodhi ta pasojë te sulmuesi francez në krahun e majtë, por vazhdoi aksionin dhe e pasoi topin te Lionel Messi.

Reagimi i Mbappe ishte i pabesueshëm, ku ai u ndal në mes të aksionit, tundi duart me pakënaqësi dhe hoqi dorë nga sulmi i mëtejshëm.

Francezi zhgënjeu me sjelljen e tij dhe përsëri dalin në pah problemet që parizienët kanë në ekip.

Trajneri Galtier e ka nisur në mënyrën më të mirë të mundshme aventurën e tij te Paris Saint-German, por akoma ka punë për të vendosur rregullat e tij në skuadër, për të mos lejuar sjellje të pahijshme për një ekip Kampion në fushën e lojës.

Lajme të tjera

Bundesliga

Bayerni i Mynihut ka gjetur trajnerin e ri. Lajmi i bujshëm vjen nga e përditshmja gjermane “Bild”, e cila raporton se në stolin e...

Legjionarët

Mirlind Daku është kthyer në një nga lojtarët më të rëndësishëm të Rubin Kazan. Sulmuesi kuqezi u transferua gjatë verës tek skuadra ruse ku...

Itali

Klubi i Inter bën me dije se Hakan Calhanoglu, regjizori titullar i mesfushës së trajnerit Simone Inzaghi, vuan një mbingarkesë muskulore në kofshën e...

Bundesliga

Julian Nagelsmann mund të rikthehet te Bajerni i Mynihut. Trajneri aktual i Gjermanisë ka kontratë me Federatën deri në korrik, kur do të vlerësohet...