Ligue 1

VIDEO/ Mbërrin sulmuesi i njohur, tifozët e Marseille “djegin” aeroportin

Tifozët e Marseille në festë. Disa mijëra prej tyre kanë zbarkuar në aeroportin e qytetit, për t’i uruar mirëseardhjen sulmuesit të njohur kilen Alexis Sanchez, avioni i të cilit zbarkoi pikërisht këtë mbrëmje në Marseille.

Ndonëse me 33 vite mbi supe, Sanchez ka ndezur jo pak entuziazmin e tifozerisë, që i ka dhuruar një pritje madhështore, për ta karikuar edhe më shumë në prag të kësaj aventure të re.

Alexsi Sanchez vjen te Marseille si lojtar i lirë, pasi prishi pak ditë më parë kontratën me Interin dhe me klubin francez pritet të nënshkruajë për dy sezone.

Të Fundit

EVENTET NË SUPERSPORT

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency