Angli

VIDEO/ Mbijetuan në javën e fundit, rituali i çuditshëm nga futbollisti i Leeds

Mbijetuan në javën e fundit, rituali i çuditshëm nga futbollisti i Leeds

Leeds United siguroi mbijetesën në ndeshjen e fundit të Premier League teksa mposhtën me rezultatin 1-2, Brentford. Një trepikësh i domosdoshëm për të besuarit e trajnerit Jesse March që pas sfidës shpërthyen në një festë legjitime, ndërsa një nga ata që iu gëzua më së shumti triumfit ishte Raphinha.

Braziliani , madje mori vëmendje edhe për shkak se ndoqi një ritual të çuditshëm i cili u duartrokit nga të pranishmit në stadium. Sulmuesi u ul në gjunjë dhe në atë mënyrë përshkroi të gjithë fushë, një gjest i cili në fakt nuk është pa kuptim.

Një veprim i tillë vjen nga kultura amerikano-latine, e që shpreh falenderimin ndaj Zotit i cili ka plotësuar një dëshirë të shprehur. Menjëherë pas këtij veprimi, Raphinha iu drejtua shkallëve të tribunës për ta ndarë festën me tifozët e tij.

Eventet Sportive në SuperSport

Të Fundit

EVENTET NË SUPERSPORT

Ligue 1 2022/2023

PWDLGFGADifPts
1Auxerre
0
0
0
0
0
0
0
0
2Lille
0
0
0
0
0
0
0
0
3Lorient
0
0
0
0
0
0
0
0
4Monaco
0
0
0
0
0
0
0
0
5Nantes
0
0
0
0
0
0
0
0
6Nice
0
0
0
0
0
0
0
0
7PSG
0
0
0
0
0
0
0
0
8Strasbourg
0
0
0
0
0
0
0
0
9Ajaccio
0
0
0
0
0
0
0
0
10Angers SCO
0
0
0
0
0
0
0
0
11Brest
0
0
0
0
0
0
0
0
12Clermont
0
0
0
0
0
0
0
0
13Montpellier
0
0
0
0
0
0
0
0
14Reims
0
0
0
0
0
0
0
0
15Troyes
0
0
0
0
0
0
0
0
16Olympique Marseille
0
0
0
0
0
0
0
0
17Toulouse
0
0
0
0
0
0
0
0
18Lens
0
0
0
0
0
0
0
0
19Rennes
0
0
0
0
0
0
0
0
20Olympique Lyonnais
0
0
0
0
0
0
0
0


To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency