Connect with us

Hi, what are you looking for?

Angli

VIDEO/ Mbijetuan në javën e fundit, rituali i çuditshëm nga futbollisti i Leeds

Mbijetuan në javën e fundit, rituali i çuditshëm nga futbollisti i Leeds

Leeds United siguroi mbijetesën në ndeshjen e fundit të Premier League teksa mposhtën me rezultatin 1-2, Brentford. Një trepikësh i domosdoshëm për të besuarit e trajnerit Jesse March që pas sfidës shpërthyen në një festë legjitime, ndërsa një nga ata që iu gëzua më së shumti triumfit ishte Raphinha.

Braziliani , madje mori vëmendje edhe për shkak se ndoqi një ritual të çuditshëm i cili u duartrokit nga të pranishmit në stadium. Sulmuesi u ul në gjunjë dhe në atë mënyrë përshkroi të gjithë fushë, një gjest i cili në fakt nuk është pa kuptim.

Një veprim i tillë vjen nga kultura amerikano-latine, e që shpreh falenderimin ndaj Zotit i cili ka plotësuar një dëshirë të shprehur. Menjëherë pas këtij veprimi, Raphinha iu drejtua shkallëve të tribunës për ta ndarë festën me tifozët e tij.

Lajme të tjera

Champions League

Me një barazim spektakolar 3-3, Manchester City merr një farë avantazhi ndaj Realit të Madridit, duke qenë se sfidën e kthimit do ta luajë...

Champions League

E cilësuar si një finale e parakohshme Real Madrid-Manchester City rezultoi e tillë edhe në aktin e parë çerekfinal të Ligës ss Kampionëve. Në...

Kategoria Superiore

Në një lidhje direkte me emisionin “ELITE SHOW”, – çdo të hënë në SportNews (21:00) nën moderimin e Gjergji Stefës, drejtori sportiv i Skënderbeut,...

Champions League

Trajneri i Real Madrid, Carlo Ancelotti deklaron në prag të ndeshjes kundër Manchester City-t, e vlefshme për takimin e parë të çerekfinale të Champions...