Connect with us

Hi, what are you looking for?

Bundesliga

VIDEO/ Mbreti i titujve! Gol dhe rekord unik, askush si ylli i Bayernit

Bayern Munchen fitoi titullin më të pabesueshëm të viteve të fundit. Bavarezët u shpallën sot kampionë të Gjermanisë për herë të 11-të radhazi. Trofeu i madh shkon drejt Mynihut për herë të 33-të në histori.

VIDEO/ 11 tituj radhazi, Bayerni fiton më të bukurin! Dortmundi në lot

Fitorja 1-2 ndaj Koln solli parakalimin në “frymën e fundit” kundrejt Borussia Dortmund, që ngeci në “Signal Iduna Park” përballë Mainzit (2-2). Skuadra e Tuchel fitoi titullin për shkak të golavarazhit më të mirë.

Lexo edhe:

Kingsley Coman shënoi golin e parë në minutën e tetë. Supergol i francezit, i cili ka fituar titullin e 12-të në po kaq sezone si profesionist!

VIDEO/ Festa e çmendur në “RheinEnergieStadion”, si e përjetuan bavarezët

26-vjeçari është shpallur kampion në Francë dhe Itali, duke triumfuar nga dy herë me PSG-në dhe Juventusin. Më pas tetë herë radhazi kampion në Gjermani me Bayernin.

Lajme të tjera

La Liga

Eric Garcia u detyrua të largohej nga Barcelona këtë merkato teksa u transferua te Girona me anë të formulës së huazimit. Pasi debutoi me...

Legjionarët

30 mijë tifozë polakë në stadiumin ‘Wojska Polskiego’ të Varshavës, thërrasin në kor emrin e Ernest Muçit, i cili bëri një 70-minutësh për kornizë...

Kombëtare

Kushtojnë shtrenjtë flakadanët e hedhur në fushë në fillim të ndeshjes me Poloninë nga tifozët kuqezi, duke shkaktuar ndërprerjen e ndeshjes për disa minuta....

Conference League

Ernest Muçi bëhet padyshim protagonisti i mbrëmjes në Conference League, pasi ia doli të shënojë dy herë në ndeshjen e parë në grup mes...