Connect with us

Hi, what are you looking for?

Kategoria Superiore

VIDEO/ Mbyll karrierën si futbollist, Shtubina ndahet me tifozët në “Egnatia Arena”

Ndriçim Shtubina është ndarë me tifozët e Rrogozhinës në “Egnatia Arena”, pas fitores me rezultati 2-0 ndaj Korabit në “Play Off-in” për qëndrimin në Abissnet Superiore sezoin e ardhshëm.

Mesfushori i Egnatias që kaloi një pjesë të madhe të karrierës së tij te Vlaznia është përshëndetur më parë edhe me tifozët shkodran, ndërsa sot u nda nga mbështetësit e ekipit ku zgjodhi të mbyllte karrierën.

Ishte pikërisht kjo mënyra si 35-vjeçari zgjodhi t’i japë lamtumirën futbollit të luajtur, ndërsa është duartrokitur nga tifozët e Egnatias.

Lajme të tjera

Champions League

Manchester City dështoi te penalltitë përballë Realit të Madridit, duke i thënë lamtumirë Champions League. Rrugëtimi i kampionëve në fuqi u mbyll në çerekfinale,...

Eredivisie

Lajm i keq për tifozët e Vitesses, skuadër e Eredivisies. Përmes një njoftimi zyrtar për shtyp, KNVB (d.m.th. Federata Holandeze e Futbollit) njoftoi se...

Featured

Aksionet e familjes Halili te Tirana dalin në shitje. Zyra e Përmbarimit privat Albase ka shpallur daljen në ankand të 66% të aksioneve të...

Lajme

Një thashethem i bujshëm po mbush mediat rozë në Itali, teksa këtë herë protagonistë janë mesfushori amerikan i Juventusit, Weston McKennie dhe motra e...