Conference League

VIDEO/ Mbyllen dy ndeshjet gjysmëfinale, përcaktohen skuadrat që vijnë në Tiranë

Më datë 25 maj në finalen e Conference League e cila do të zhvillohet në Tiranë në stadiumin kombëtar, Air Albania do të vihen përballë Roma dhe Feynoord. Italianët e kaluan me sukses “testin” Leicester me të besuarit e trajnerit Jose Mourinho të cilët pasi kishin barazuar 1-1 në Angli, ia dolën të triumfonin me rezultatin 1-0 në Olimpico falë një goli të Tammy Abraham.

Sulmuesi realizoi në minutën 11-të me kokë, duke ndezur festën në stadium. Ndërkohë, të besuarit e teknikut portugez ditën të menaxhonin në mënyrën më të mirë të mundshme rezultatin dhe pavarësisht presionit në rritje nga Leicester në minutat e fundit, sërish ia dolën të ruanin qetësinë dhe të sigurojnë biletën për në Tiranë.

Nga ana tjetër, Feynoord shfrytëzoi në maksimum triumfin 3-2 në shtëpi përballë Marseille teksa në Francë dhe holandezëve iu mjaftoi një barazim pa gola për të festuar biletën e finales. Tashmë, Roma dhe Feynoord do të masin forcat në Tiranë me kryeqytetin shqiptar që përgatit të mirëpresë dhe shijojë atmosferën fantastike të tifozerisë italiane dhe holandeze.

Eventet Sportive në SuperSport

Të Fundit

EVENTET NË SUPERSPORT

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency