Connect with us

Hi, what are you looking for?

Futboll

VIDEO/ Mbyllje e “ëmbël” e karrierës, Xhemajli shënon në derbin e fundit

Blerim Xhemajli do i japë fund karrierës së tij si futbollist në fundin e këtij edicioni futbollistik. Lojtari me origjinë shqiptare, i cili ka luajtur me përfaqësuesen e Zvicrës ka njoftuar se pas dy ndeshjeve të fundit të kampionatit do të “varë këpucët në gozhdë”.

Xhemajli e mbylli në mënyrën më të bukur derbin e fundit të sezonit teksa gjeti rrugën e rrjetës në përballjen me Grasshopper. 37-vjeçari i lindur në Tetovë u përshëndet në mënyrën më të mirë të mundshme me tifozët, ndërkohë që dhe klubi i Zurich i dedikoi një video përshëndetëse mesfushorit, ku e falënderon për kontributin e tij.

Lexo edhe:

Xhemajli ka luajtur mbi 500 ndeshje në të gjitha nivelet profesioniste, mes klubeve dhe përfaqësueses së Zvicrës, duke shënuar dhe 68 gola. Në karrierën e tij, mesfushori ka luajtur me Bolton në Angli, me Parmën, Napolin, Torinon, Genoan, Bolognan në Itali, me Galatasarayn në Turqi dhe Shenzhen në Kinë, ndërkohë që u rikthye tek Zurich aty ku u formua si futbollist.

Lajme të tjera

Kombëtare

Emisioni Analizë Kuq e Zi, nën moderimin e Sokol xhihanit, publikoi sipas statistikave atë që konsiderohet si formacioni më i mirë i mundshëm i...

Kategoria Superiore

Tirana vijon përgatitjet për të kompletuar skuadrën në prag të turit eliminator të Conference League, teksa pas konfirmimit të trajnerit Orges Shehi në pankinë,...

Kombëtare

Shqipëria e minifutbollit shkruan historinë në Essen të Gjermanisë, duke e kaluar për herë të parë fazën e grupeve. Kuqezinjtë e trajnerit Irtan Sejko...

Featured

Lionel Messi refuzon Barcelonën. Ylli argjentinas ka marrë vendimin final për të ardhemn e tij, teksa ka zgjedhur të transferohet në Shtetet e Bashkuara...