Connect with us

Hi, what are you looking for?

Futboll

VIDEO/ Më i miri i skuadrës, Hoxha e mbyll sezonin me gol

Tjetër gol i Arbër Hoxhës në Kroaci. Sulmuesi i majtë dardan, realizoi për Slaven Belupon në barazimin 1-1 në transfertën kundër Istrës.

Ishte minuta e 56’ kur 24-vjeçari, i cili debutoi me përfaqësuesen e Kosovën gjatë qeshorit të vitit 2020, dërgoi topin në rrjetë.

Hoxha shfrytëzoi një krosim nga e djathta, u zhyt bukur me kokë dhe nisi festën me shokët e skuadrës.

Lexo edhe:

Ky ishte goli i shtatë sezonal në HNL për sulmuesin e krahut, golashënuesi më i mirë i Slaven Belupos.

Me këta të fundit e nisi si titullar sot edhe Arb Manaj, por sfida e tij zgjati vetëm 45 minuta. Pasi u zëvendësua gjatë pushimit.

Lajme të tjera

La Liga

Eric Garcia u detyrua të largohej nga Barcelona këtë merkato teksa u transferua te Girona me anë të formulës së huazimit. Pasi debutoi me...

Legjionarët

30 mijë tifozë polakë në stadiumin ‘Wojska Polskiego’ të Varshavës, thërrasin në kor emrin e Ernest Muçit, i cili bëri një 70-minutësh për kornizë...

Kombëtare

Kushtojnë shtrenjtë flakadanët e hedhur në fushë në fillim të ndeshjes me Poloninë nga tifozët kuqezi, duke shkaktuar ndërprerjen e ndeshjes për disa minuta....

Conference League

Ernest Muçi bëhet padyshim protagonisti i mbrëmjes në Conference League, pasi ia doli të shënojë dy herë në ndeshjen e parë në grup mes...