Lajme

VIDEO/ Më në fund Bochum, siguron pikën e parë në Bundesliga

Bochum mori pikën e parë në Bundesliga pas gjashtë humbjeve. 1-1 përfundoi takimi shtëpiak ndaj Koln, që evitoi humbjen në minutën e 88’.

Vendasit kaluan shpejt në avantazh falë autogolit të Benno Schmitz në minutën e nëntë. Koln reagoi edhe gjeti golin e barazimit dy minuta përpara fundit.

Diagonalja e Linton Maina përfundoi në rrjetë. Koln tentoi përmbysjen, por nuk pati shumë kohë në dispozicion dhe duhet të kënaqet me një pikë.

Të Fundit

EVENTET NË SUPERSPORT

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency