Connect with us

Hi, what are you looking for?

Lajme

VIDEO/ Me tren për në shtëpi, Shaqiri zgjedh mënyrën e veçantë për të udhëtuar

Xherdan Shaqiri ishte pjesë e Zvicrës në dy ndeshjet e muajit qershor në kuadër të kualifikueseve për Euro 2024. Sulmuesi ishte titullar për helvetët në ndeshjet me Andorrën dhe Rumaninë madje duke dhuruar edhe dy asiste.

Ndërkohë, pas grumbullimit me Zvicrën bëri mjaft përshtypje fakti se Shaqiri zgjodhi të udhëtonte me tren drejt shtëpisë së tij. 31-vjeçari nuk u kthye me mjetin personal apo me skuadrën dhe preferoi një mënyrë më të veçantë ndërsa në stacion sigurisht nuk mundi të shmangte fansat të cilët përftuan për të bërë foto me lojtarin që tashmë aktivizohet në Amerikë me Chicago Fire.

Lajme të tjera

Serie A

Aventura e Walter Mazzarrit te Napoli mundtë quhet e përfunduar. Barazimi mes vuajtjesh ndaj Genoas në fundjavë ka bërë që De Laurentiis të humbë...

Kategoria Superiore

Kukësi ndryshoi për të katërtën herë trajnerin, kur deri më tani janë zhvilluar vetëm 24 javë.Verilindorët e nisën sezonin me Rraman Hallaçin, e vijuan...

Champions League

Hakan Calhanoglu ka dhënë një intervistë interesante, gjatë së cilës “harron” për disa momente modestinë. Gjithsesi, 30-vjeçari meriton çdo lëvdatë, pasi është ai truri...

Kategoria Superiore

Erbim Fagu do të jetë trajneri i ri i Tiranës. Pas largoi Julian Ahmatajn, presidenti Refik Halili ka marrë vendimin për t’i besuar stolin...