Connect with us

Hi, what are you looking for?

Spanjë

VIDEO/ Mesazh lamtumire? Ja çfarë u thotë Suarez tifozëve të Atletico Madrid

E ardhmja e Luis Suarez te Atletico Madrid është në pikëpyetje, ndërsa së fundmi sulmuesi nga Uruguai i ka bërë të gjithë të mendojnë se do të largohet nga “colchoneros”.

35-vjeçari ka publikuar në “Twitter” disa mesazhe nga tifozët e Atleticos, të cilët i ofrojnë mbështetje lojtarit. Ndërsa komenti me të cilin Suarez ka zgjedhur që t’i shoqërojë këto mesazhe duket si një sinjal lamtumire.

“Faleminderit shumë të gjithëve për dashurinë dhe mbështetjen që më keni dhënë gjithmonë. Ju falenderoj nga zemra!”-shkruan uruguajani.

Kontrata e Suarez me Atletico Madrid përfundon më 30 qershor dhe ai ende nuk ka marrë një vendim për të ardhmen, me klubin spanjoll që kërkon rinovimin dhe nga ana tjetër me ofertat e shumta që sulmuesi ka nga klube të tjera europiane, por edhe nga Amerika.

 

Lajme të tjera

Bundesliga

Thomas Tuchel mori drejtimin e Bayern Munich të premten, pas shkarkimit të trajnerit Julian Nagelsmann. Më pak se 24 orë nga zyrtarizimi i tij...

Kombëtare

Mjaft i dëshpëruar u shfaq trajneri Sylvinho në intervistën për SuperSport, pas humbjes minimale në Poloni. Trajneri brazilian nuk i kurseu komplimentet për atë...

Premier League

Tottenham shkarkon Conten. Lajmi ishte në ajër prej ditësh por mbrëmjen e të dielës ka ardhur edhe zyrtarizimi i prishjes së bashkëpunimit mes palëve....

Euro 2024

Shqipëria e nis me humbje edicionin e ri të kualifikueseve të Euro 2024, duke u mundur minimalisht 1-0 në Varshavë. Një gol i shënuan...