Connect with us

Hi, what are you looking for?

Katar 2022

VIDEO/ Mesfushori arab e tepron me simulimin, pamjet e nxjerrin zbuluar

Për të fituar në një ndeshje futbolli, lejohet gjithçka, madje edhe simulimet. Këtë e kanë mësuar mirë edhe te Arabia Saudite, teksa një episod i çuditshëm është regjistruar në minutat shtesë të pjesës së parë.

Numri 8 i arabëve, Al Malki, teksa ishte i përfshirë në një dyluftim me Zielinskin në zonën e tij, në një moment u rrëzua dhe bërtiti për të tërhequr vëmendjen e arbitrit, i cili akordoi faull në sulm kundër fantazistit polak.

Megjithatë pamjet e përsëritura me VAR, tregonin qartë se mes të dy futbollistëve nuk kishte asnjë kontakt, qoftë edhe minimal, duke ekspozuar qartë reagimin e ekzagjeruar të mesfushorit arab.

Lajme të tjera

Kategoria Superiore

Xhuliano Skuka nis aventurën e re në Francë, ku do të jetë pjesë e Metz. Sulmuesi dibran kaloi me sukses testet mjekësore mëngjesin e...

Kategoria Superiore

Tirana bind Kristal Abazajn që të kthehet në Abissnet Superiore. Ashtu siç SuperSport raportoi pak ditë më parë, 26-vjeçari do të jetë pjesë e...

Featured

Marsel Ismajlgeci nuk është më lojtari i Tiranës. “SuperSport” mëson se kapiteni është larguar nga ekipi dhe do të transferohet në Bosnja dhe Hercegovina...

Premier League

Dëmtimi i Virgil Van Dijk është padyshim një lajm i keq për Jurgen Klopp, që sheh Liverpoolin e tij këtë sezon, shumë larg formës...