Connect with us

Hi, what are you looking for?

Futboll

VIDEO/ Messi “show”, Interi Miami në finalen e Kupës së Ligës

Inter Miami kualifikohet në finalen e Kupës së Ligës, ndërkohë që Leo Messi nuk ndalet së shënuari me skuadrën e re.

4-1 fituan djemtë e Gerardo Martinos në gjysmëfinalen e zhvilluar në transfertë kundër Philadelphia Union.

Përballje ku fitorja me “poker” nuk u vu fare në dyshim. Dhe takim që u dominua plotësisht nga djemtë e tij.

https://twitter.com/i/status/1691612455850451255

“Pleshti” realizoi golin e dytë për Interin në minutën e 20’. Me një goditje të bukur dhe të saktë nga larg, që u ndal në cepin e portës kundërshtare.

Lexo edhe:

Ky ishte goli i nëntë në gjashtë ndeshjet e luajtura me Interin për kampionin e botës, i cili po kalon një moment magjik në SHBA.

6 ndeshje, 5 herë më i miri, 9 gola, një asist dhe një hap larg trofeut të parë amerikan për legjendën argjentinase.

Në finalen e madhe që është programuar për datën 20 gusht (03:00), Messi dhe shokët e tij do të sfidojnë skuadrën e Nashville.

Lajme të tjera

Spanjë

Lajme të mira te Real Madrid. Në seancën e fundit stërvitore, organikës së trajnerit Carlo Ancelotti-t i është bashkuar edhe Vinicius Jr. Lexo edhe:...

Featured

Rubin Kazan u përball në transfertë me Baltika, në kuadër të javës së 18-të të Premier League-s ruse. Gjashtë minuta i kanë mjaftuar sulmuesit...

Serie A

Rinovimi i Denzel Dumfries me Interin komplikohet ndjeshëm, teksa palët duket se po shkojnë drejt një divorci në fund të sezonit. Kontrata e holandezit...

Euro 2024

Pasi mësoi kundërshtarët e fazës në grupe të Euro 2024, aty ku do të përballet me Spanjën, Kroacinë dhe Italinë në Grupin B, Shqipëria...