Connect with us

Hi, what are you looking for?

Serie A

VIDEO/ Milan fiton me “poker”, Monza e gjen vetëm një herë rrugën drejt rrjetës

Milan merr një super fitore në “San Siro” përballë Monza-s. Skuadra e Piolit fitoi me rezultatin 4-1, me protagonist të këtij takimi Brahim Diaz.

Diaz i dhuroi ekipit të tij dy gola një në minutën e 16’ dhe tjetrin në minutën e 41’.

Ndërsa në fraksionin e dytë rrugën drejt rrjetës për Milan e gjetën Origi dhe Leao.

Nga skuadra e Monzës u realizua vetëm një gol që mban “firmën” e Ranoçhia.

Pas raundit të 11-të të Seria A Milan ngjitet në vend të dytë me 26 pikë, por duhet theksuar se një pjesë e mirë e rivalëve ende nuk e kanë zhvilluar sfidën e kësaj jave.

Monza nga ana tjetër qëndron në vend të 14-të me 10 pikë të grumbulluara.

Videot e golave: 

Diaz i dhuroi avantazhin ekipit të tij në minutën e 16’ me një gol alla “Messi”.

Ndërsa në minutën e 41’ ai realizoi golin e dytë për vendasit, si dhe ndezi festën në “San Siro”.

Origi realizon golin e tretë të Milan në minutën e 65′ me një super goditje.

Ranocchia i dhuron golin e parë Monza-s me një perlë në minutën e 70′.

Pas një asisti perfekt nga Theo Hernandez, Leao i dhuron “poker” Milanit.

Lajme të tjera

Kombëtare

Kombëtarja Shqiptare vijon punën për t’u përgatitur për ndeshjen e parë eliminatore të Europianit Gjermani 2024, e planifikuar për t’u luajtur mbrëmjen e të...

Kombëtare

“La Casa de Quiz” mbërrin në shtëpinë më të famshme të mbarë Shqiptarisë, “Big Brother VIP2 Albania”. Gazetari i SuprSportit, Gjergji Stefa, kishte përgatitur...

Merkato

Galatasaray piketon sulmuesin shqiptar. Me 10 gola dhe 4 asiste deri në këtë pikë të sezonit në Superligën Turke, Valon Et’hemi ka tërhequr vëmendjen...

Bundesliga

Thomas Tuchel mori drejtimin e Bayern Munich të premten, pas shkarkimit të trajnerit Julian Nagelsmann. Më pak se 24 orë nga zyrtarizimi i tij...