Connect with us

Hi, what are you looking for?

Itali

VIDEO/ Milan “harron” humbjen në derbi, Leao i dhuron fitoren përballë Veronës

Milan nuk shkëlqen, por bën detyrën në San Siro dhe mposht me rezultatin minimal 1-0, Veronën. Në sfidën që nisi me vonesë për shkak të rreshjeve të shiut, kuqezinjtë ia dolën falë një goli të shpejtë nga Rafael Leao. Portugezi shënoi që në minutën e tetë falë një asisti të Olivier Giroud, i cili rrëmbeu një top nga kundërshtarit dhe nisi Leaon që nuk fali duke shfrytëzuar në maksimum shpejtësinë që e karakterizon.

Në minutat pasardhëse, Verona ia doli të kalonte shokun psikologjik dhe në të 21-tën u desh ndërhyrja e Sportiellos për të shmangur golin. Në pjesën e dytë, vendasit menduan më shumë për të menaxhuar avantazhin dhe ndeshja nuk pati raste të pastra shënimi.

Lexo edhe:

Milani rikthehet kështu te trepikëshi pas asaj humbje në derbi ndaj Interit, me kuqezinjtë që ngjiten në kuotën e 12 pikëve dhe për momentin janë të dytët. Nga ana tjetër, Verona mbetet në vendin e nëntë me shtatë pikë.

 

Lajme të tjera

Euro 2024

Shqipëria do të luajë në datën 26 mars një ndeshje miqësore ndaj përfaqësues së Zvicrës, lajm që u zbulua në emisionin “ELITE SHOW”. Çdo...

Kombëtare

Italia kampione në fuqi e Europës, do ta nisë Europianin e 2024-ës pikërisht përballë Shqipërisë në “Dortmund, mbrëmjen e 15 qershorit, teksa kreu i...

Futboll

Dani Alves akuzohet për sulm seksual për përdhunimin e dyshuar të një vajze në klubin e natës Sutton, në Barcelonë, më 30 dhjetor të...

Euro 2024

Një prapaskenë interesante edhe zbuluar në emisionin “ELITE SHOW”, çdo të hënë në SportNews (21:00), që ka lidhje me Luka Modric dhe Jahmir Hykën....