Connect with us

Hi, what are you looking for?

Serie A

VIDEO/ Milani katastrofë, Lazio e merr me “shuplaka” në “Olimpico”

Nis me gol sfida përmbyllëse e javës së 19-të të Serisë A, Lazio – Milan. Pa u mbushur pesë minuta lojë, bardhekaltrit morën avatazhin falë golit të shënuar nga Milinkovic-Savic.

Një aksion model i ekipit vendës u përmbyll në mënyrë perfekte nga mesfushori serb, që nuk i dha asnjë mundësi portierit Tatarusanu për ta ruajtur rrjetën të paprekur, 1-0.

Duket se nuk është mbrëmja e Milanit. Në minutën e 38-të Lazio shënon golin e dytë me Zacagnin.

Më e keqja për Milanin do të vinte në pjesën e dytë. Në minutën e 67-të Luis Alberto shënoi golin e tretë me 11-metërsh, 3-0.

Për të vulosur mbrëmjen e keqe të “Djallit” medon Felipe Anderson, që e çoi topin në rrjetë në minutën e 75-të.

Lajme të tjera

Katar 2022

Lionel Messi rikthehet të flasë për triumfin e Argjentinës së tij në Botërorin Katar 2022. Në një intervistë të gjatë kapiteni i kombëtares albiceleste...

Kategoria Superiore

Vesel Limaj u largua nga Tirana drejt Rumanisë, duke ndërprerë me konsensus marrëdhënien me kampionët e Shqipërisë. Për SuperSport, futbollisti nga Malisheva i lindur...

Featured

Gjatë periudhës së merkatos, janë të shumta mundësitë që një lojtar të ndryshojë klub dhe fanellë. Mirëpo, edhe pse shumë të rrallë, ka nga...

Futboll

Portieri i Yeni Malatyaspor, Ahmet Eyup Turkaslan raportohet mes viktimave që humbën jetët nga tërmeti vdekjeprurës në Turqi. Lajmin tragjik e zyrtarizoi trajneri Yalmaz...