Connect with us

Hi, what are you looking for?

Serie A

VIDEO/ Milani mposht Atalantën, Ibra “plaku” i Serisë A

Milani triumfoi 2-0 ndaj Atalantës, duke siguruar tri pikë të arta për objektivin Champions League. Kjo ishte fitorja e tretë radhazi në Serie A për kuqezinjtë, të cilët mbërrijnë Interin në vendin e dytë me 47 pikë.

Sfida u zhbllokua nga autogoli i portierit Juan Musso në minutën e 25’. Golin e qetësisë për Milanin e realizoi Junior Messias katër minuta përpara fundit të takimit. Berat Gjimshiti e luajti të plotë takimin për Atalantën.

Zlatan Ibrahimovic u fut në fushë në pjesën e dytë, duke bërë rikthimin e madh. 41 vjeç e 146 ditë, bomberi suedez u kthye në lojtarin më të vjetër që luan me Milanin në Serie A.

Lajme të tjera

Itali

Romelu Lukaku nuk është një nga lojtarët e konfirmuar për organikën e sezonit të ardhshëm tek Inter. Sulmuesi belg do të rikthehet në Londër...

Sport

Suedia është bërë vendi i parë në botë që ka regjistruar zyrtarisht seksin si sport. “Si çdo sport tjetër, arritja e rezultateve të dëshiruara...

Merkato

Raphaël Guerreiro e mbylli mes lotësh aventurën 7-vjeçare me Borussia Dortmund. Anësori i majtë portugez, shpresonte të largohej me titull dhe festë, por dëshira...

Featured

Andrea Pirlo rikthehet të luajë futboll në moshën 44-vjeçare. Mediet italiane raportojnë se Pirlo do të luajë në Kings League, pas mbylljes së eksperiencës...