Connect with us

Hi, what are you looking for?

Featured

VIDEO/ Miqësorja me Gzira-n, Asllani realizon një perlë nga distanca

Ndërsa ndodhen për rreth një muaj pushim prej Botërorit, Katar 2022, skuadrat kryesore në Europë po mbajnë formën duke zhvilluar ndeshje miqësore.

Inter është aktualisht duke zhvilluar një takim miqësor me ekipin nga Malta, Gzira.

Pjesa e parë e këtij takimi u mbyll me rezultatin 1-4, ku autor i një prej golave për ekipin e Inzaghit ishte edhe mesfushori i kombëtares shqiptare Kristjan Asllani.

Asllani realizoi golin e dytë të Interit, pikërisht në minutën e 25’, duke e çuar topin në rrjetë me një goditje nga distanca.

Lajme të tjera

Katar 2022

Lionel Messi rikthehet të flasë për triumfin e Argjentinës së tij në Botërorin Katar 2022. Në një intervistë të gjatë kapiteni i kombëtares albiceleste...

Kategoria Superiore

Vesel Limaj u largua nga Tirana drejt Rumanisë, duke ndërprerë me konsensus marrëdhënien me kampionët e Shqipërisë. Për SuperSport, futbollisti nga Malisheva i lindur...

Featured

Gjatë periudhës së merkatos, janë të shumta mundësitë që një lojtar të ndryshojë klub dhe fanellë. Mirëpo, edhe pse shumë të rrallë, ka nga...

Futboll

Portieri i Yeni Malatyaspor, Ahmet Eyup Turkaslan raportohet mes viktimave që humbën jetët nga tërmeti vdekjeprurës në Turqi. Lajmin tragjik e zyrtarizoi trajneri Yalmaz...