Connect with us

Hi, what are you looking for?

Lajme

VIDEO/ Mjafton goli i Guendouzit, Lazio në çerekfinale të Kupës së Italisë

Lazio kualifikohet në çerekfinale të Kupës së Italisë. Ekipit të drejtuar nga Maurizo Sarri i mjaftoi një gol i hershëm i shënuar nga Guendouzi për të eliminuar Genoan në “Olimpico”.

Po luhej minuta e pestë e ndeshjes kur Luca Pellegrini nxori në pozicion gjuajtjeje francezin, i cili e dërgoi me saktësi topin aty ku nuk mund ta arrinte portieri kundërshtar.

Lexo edhe:

Në fazën çerekfinale me shumë mundësi do të luhet derbi i nxehtë Lazio – Roma, pasi në skuadra e Mourinhos do të përballet me një kundërshtar relativisht të lehtë siç është Cremonese.

Lajme të tjera

Champions League

Manchester City dështoi te penalltitë përballë Realit të Madridit, duke i thënë lamtumirë Champions League. Rrugëtimi i kampionëve në fuqi u mbyll në çerekfinale,...

Eredivisie

Lajm i keq për tifozët e Vitesses, skuadër e Eredivisies. Përmes një njoftimi zyrtar për shtyp, KNVB (d.m.th. Federata Holandeze e Futbollit) njoftoi se...

Serie A

Mesfushori i Interit, Hakan Calhanoglu ka dhënë një intervistë për faqen humoristike sportive “Gli Autogol”, ku ka rrëfyer dhe aspekte të tjera të shokëve...

Featured

Aksionet e familjes Halili te Tirana dalin në shitje. Zyra e Përmbarimit privat Albase ka shpallur daljen në ankand të 66% të aksioneve të...