Connect with us

Hi, what are you looking for?

Europa League

VIDEO/ Mjeshtër i goditjeve të dënimit, Bardhi shënon një gol spektakolar në Europa League

Enis Bardhi konfirmohet mjeshtër i goditjeve të dënimit. Fantazisti shqiptar nga Maqedonia e Veriut shënoi një gol spektakolar në përballjen mes Trabzonspor dhe Monacos, e vlefshme lër grupet e Europa Leagues.

Një goditje mbi vijën e zonës, ngriti në peshë stadiumin në Turqi, me Bardhin që befasoi kundërshtarët, duke goditur tokazi, poshtë këmbëve të futbollistëve të murit dhe duke lënë të pa lëvizur portierin gjerman të Monacos.

Sfida përfundoi 4-0 për kampionët e Turqisë, ndërsa Bardhi shënoi golin e tretë dhe qëndroi në fushë për 64 minuta, për t’u zëvendësuar më pas nga Trezeguet.

Lajme të tjera

Kategoria Superiore

Big Brother Mania edhe në mbrëmjen gala “Më të mirët 2022”, që organizohet nga FSHF dhe Digitalb, dhe që po transmetohet në SportNews, teksa...

Segunda Division

Myrto Uzuni rikthehet vrullshëm. Pas dy ndeshjes mungesë për shkak dëmtimi, sulmuesi i Kombëtares Shqiptare është rikthyer titullar në sfidën Granada-Andorra dhe ka shënuar...

Eliminatore

Pasi mbylli aventurën me Portugalinë, tashmë trajneri Fernando Santos është prezantuar te Polonia. Tekniku portugez do ë provojë të polakët në Europianin e vitit...

Futboll

El Mundo Deportivo ka zbuluar një prapaskenë interesante që ka lidhje me Cristiano Ronaldon dhe Leo Messin. Sulmuesi portugez ishte ende pjesë e Real...