Connect with us

Hi, what are you looking for?

Euro 2024

VIDEO/ Moldavia fiton dhe komplikon grupin e Shqipërisë, ngjiten në vendin e dytë

Moldavia fiton në transfertë ndaj Ishujve të Faroes dhe komplikon disi situatën në Grupin E kualifikues të Euro 2024, një grup në të cilin pjesë është edhe Shqipëria. Moldavët fituan minimalisht me shifrat 0-1 falë një goli të Ratës në minutën e 53-të teksa pas këtij triumfi ngjiten në vendin e dytë me tetë pikë, po aq sa Çekia e vendit të parë dhe një pikë më shumë se Shqipëria e vendit të tretë.

Megjithatë, kuqezinjtë mund të rikthehen shpejt në vendin e dytë pasi presin Poloninë dhe një pikë apo një fitore do t’i rikthente në pozitat e mëparshme.

Renditja aktuale e Grupit E:

Lajme të tjera

Bundesliga

Union Berlin vijon të jetë në kërkim të një trajneri, për t’iu besuar pankinën pas shkarkimit të zviceranit Urs Fischer, teksa së fundi ka...

Featured

Jasir Asani shkëlqeu në plot kuptimin e fjalës me Kombëtaren e Shqipërisë, në kualifikueset drejt kampionatit europian, duke shënuar 3 gola e duke dhënë...

Itali

Pasi përfundoi aventurën me Tottenham sezonin e shkuar, Antonio Conte vijon të shijojë pushimet dhe kohën me familjen. Megjithatë, ashtu siç e ka theksuar...

Serie A

Interi harron Frattesin. Zikaltrit publikuan protokollin e ndeshjes ndaj Juventusit, teksa mesfushori italian nuk figuronte as mes futbollistëve të formacionit dhe as mes atyre...