Connect with us

Hi, what are you looking for?

Katar 2022

VIDEO/ Moment emocionues, fantazisti feston me shokët grumbullimin në Katar

Iliman Ndiaye debutoi me kombëtaren e Senegalit në muajin qershor, ndërsa sot mori ftesën për të garuar me kampionët e Afrikës në Katar 2022. Mesfushori ofensiv po paraqitet shumë mirë me Sheffield United në Championship.

Ekipi renditet në vendin e tretë dhe po garon për t’u rikthyer në elitë, ndërsa 22-vjeçari numëron 9 gola dhe 2 asiste deri në këtë fazë të sezonit. Sheffield ka publikuar në rrjetet sociale një video emocionuese.

Ndiaye po pret me ankth listën e trajnerit Aliou Cisse, teksa të emocionuar shfaqen edhe shokët e skuadrës. Në momentin që shqiptohet emri i lojtarit ofensiv shpërthen festa në dhomat e zhveshjes.

Lajme të tjera

Legjionarët

Mirlind Daku është kthyer në një nga lojtarët më të rëndësishëm të Rubin Kazan. Sulmuesi kuqezi u transferua gjatë verës tek skuadra ruse ku...

Spanjë

Xavi Hernandez do të largohet nga Barcelona në përfundim të këtij sezoni dhe tashmë presidenti Laporta është duke menduar për zëvendësuesin e trajnerit. Sipas...

Angli

Trajneri i Brighton, Roberto De Zerbi flet për të ardhmen e tij, e cila është një nga temat më të nxehta të ditëve të...

La Liga

Valencia ndal Realin e Madridit në “Mestalla” në një barazim 2-2, ku protagonisti kryesor i ndeshjes bëhet gjyqtari Gil Manzano. Po luhej minuta e...