Connect with us

Hi, what are you looking for?

Boks

VIDEO/ Momenti kur Tyson Fury shemb me një goditje në mjekër rivalin Whyte

Dueli mes Tyson Fury-t dhe Dillian Wyhte, i zhvilluar në Wembley para 94 mijë të pranishmëve zgjati vetëm 6 raunde. Në sekondat e fundit të raundit të gjashtë, “The Gipsy King” e rrëzoi në tapet bashkëkombësin e tij me një të djathtë të befasishme në mjekër, që ishte aq e fortë sa 34-vjeçari i lindur në Xhamajkë, e pati të pamundur të mbante ekuilibrin kur iu kërkua nga gjyqtari të hidhte disa hapa drejt.

Një triumf madhështor i britanikut, që ruan gjerdanin e artë në ËBC, por në fund të duelit 33-vjeçari tha se do të mbante premtimin që i kishte dhënë bashkëshortes së tij, Paris, për t’u tërhequr nga boksi.

Lajme të tjera

Kombëtare

Kombëtarja Shqiptare vijon punën për t’u përgatitur për ndeshjen e parë eliminatore të Europianit Gjermani 2024, e planifikuar për t’u luajtur mbrëmjen e të...

Kombëtare

“La Casa de Quiz” mbërrin në shtëpinë më të famshme të mbarë Shqiptarisë, “Big Brother VIP2 Albania”. Gazetari i SuprSportit, Gjergji Stefa, kishte përgatitur...

Bundesliga

Thomas Tuchel mori drejtimin e Bayern Munich të premten, pas shkarkimit të trajnerit Julian Nagelsmann. Më pak se 24 orë nga zyrtarizimi i tij...

Kombëtare

Shqipëria U21 e ka mbyllur në avantazh pjesën e parë ndaj Zvicrës U17, takim i vlefshëm për eliminatoret e Euro U17. Skuadra e drejtuar...