Connect with us

Hi, what are you looking for?

Futboll

VIDEO/ “Momenti më i rëndësishëm në karrierë”, Laçi feston titullin në Çeki

Lojtari i kombëtares, Qazim Laçi festoi titullin kampion në Çeki me fanellën e Sparta Pragës. Mesfushori që u transferua tek gjigandët çek në merkaton e janarit, ia doli që pak nga pak të ingranohej në mekanizmat e skuadrës së re dhe të jetë protagonist i një arritje të madhe, si titulli numër 37 në histori për Spartën e Pragës.

Lexo edhe:

Në një prononcim të shkurtër rreth triumfit, Laçi u shpreh se për të ishte një nga momentet më të rëndësishme në karrierë ndërsa shtoi se ky titull i dhuroi shumë kënaqësi tifozëve, por edhe lojtarëve. Sakaq, në video shihet edhe marrëdhënia e shkëlqyer e Laçit me shokët e skuadrës teksa nuk mungojnë edhe ngacmimet e shqiptarit, por edhe anasjelltas.

Lajme të tjera

Kombëtare

Shqipëria e minifutbollit shkruan historinë në Essen të Gjermanisë, duke e kaluar për herë të parë fazën e grupeve. Kuqezinjtë e trajnerit Irtan Sejko...

Sport

Suedia është bërë vendi i parë në botë që ka regjistruar zyrtarisht seksin si sport. “Si çdo sport tjetër, arritja e rezultateve të dëshiruara...

Kombëtare

Emisioni Analizë Kuq e Zi, nën moderimin e Sokol xhihanit, publikoi sipas statistikave atë që konsiderohet si formacioni më i mirë i mundshëm i...

Kategoria Superiore

Tirana vijon përgatitjet për të kompletuar skuadrën në prag të turit eliminator të Conference League, teksa pas konfirmimit të trajnerit Orges Shehi në pankinë,...