Serie B

VIDEO/ Monza fiton finalen e parë, ëndrra Serie A më afër se kurrë

Monza fitoi 2-1 finalen e parë ndaj Pisës dhe është afër rikthimit në Serie A. Skuadra e Giovanni Stroppa shënoi nga një gol për pjesë.

Dany Mota kaloi skuadrën e tij në avantazh në minutën e nëntë. Ndërkohë, goli i dytë erdhi nga danezi Christian Gytkjaer çerek ore nga fundi.

 

Gjithsesi, Pisa reagoi dhe realizoi një gol shumë të rëndësishëm në minutën e tretë shtesë me anë të Filippo Berras.

Sfida e kthimit do të luhet në Pisa më 29 maj, teksa klubi në pronësi te Silvio Berlusconit është afër ngjitjes në Serie A, aty ku nuk ka luajtur kurrë më parë.

Të Fundit

EVENTET NË SUPERSPORT

La Liga 2022/2023

PWDLGFGADifPts
1Real Sociedad
0
0
0
0
0
0
0
0
2Elche
0
0
0
0
0
0
0
0
3Celta de Vigo
0
0
0
0
0
0
0
0
4Cadiz
0
0
0
0
0
0
0
0
5Rayo Vallecano
0
0
0
0
0
0
0
0
6Real Madrid
0
0
0
0
0
0
0
0
7Villarreal
0
0
0
0
0
0
0
0
8Barcelona
0
0
0
0
0
0
0
0
9Atletico Madrid
0
0
0
0
0
0
0
0
10Sevilla
0
0
0
0
0
0
0
0
11Mallorca
0
0
0
0
0
0
0
0
12Almeria
0
0
0
0
0
0
0
0
13Valencia
0
0
0
0
0
0
0
0
14Athletic Club
0
0
0
0
0
0
0
0
15Espanyol
0
0
0
0
0
0
0
0
16Real Betis
0
0
0
0
0
0
0
0
17Getafe
0
0
0
0
0
0
0
0
18Real Valladolid
0
0
0
0
0
0
0
0
19Osasuna
0
0
0
0
0
0
0
0
20Girona
0
0
0
0
0
0
0
0


To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency