Connect with us

Hi, what are you looking for?

Tenis

VIDEO/ Mposht Sinner në “ATP Finals”, Djokovic vendos rekord dhe parakalon Federer

Novak Djokovic mposht Jannik Sinner në finalen e më të mirëve në Torino, në “ATP Finals”, duke vazhduar të thyejë rekorde pas rekordesh.

Numri 1 i botës fitoi me rezultatin 0-2 ndaj italianit, ndërsa të dy setet u morën nga tenisti 36-vjeçar, me rezultatet 3-6, 3-6.

Lexo edhe:

Për një gjysmë set nuk pati asnjë ndeshje mes Djokovic dhe Sinner, me kampionin që u shfaq i pamëshirshëm në shërbimet e realizuara.

36-vjeçari u tregua shumë i ftohtë dhe i saktë në momente të vështira, duke bërë diferencën, ndonëse po shfaqte edhe pak shenja lodhjeje.

Pas këtij triumfi, Djokovic numëron shtatë fitore në “ATP Finals” në 2008, 2012, 2013, 2014, 2015, 2022, dhe i fundit 2023, duke mbajtur fort fronin e më të mirit, ndërsa lë pas Roger Federer me gjashtë fitore në këtë kompeticion.

Finalja e madhe mes Novak Djokovic dhe Jannik Sinner u transmetua për publikun shqiptar live dhe ekskluzivisht në SuperSport/Digitalb. 

Lajme të tjera

Spanjë

Lajme të mira te Real Madrid. Në seancën e fundit stërvitore, organikës së trajnerit Carlo Ancelotti-t i është bashkuar edhe Vinicius Jr. Lexo edhe:...

Serie A

Rinovimi i Denzel Dumfries me Interin komplikohet ndjeshëm, teksa palët duket se po shkojnë drejt një divorci në fund të sezonit. Kontrata e holandezit...

Euro 2024

Pasi mësoi kundërshtarët e fazës në grupe të Euro 2024, aty ku do të përballet me Spanjën, Kroacinë dhe Italinë në Grupin B, Shqipëria...

Premier League

United mposhti 2-1 Chelsean në “Old Trafford”, në një sfidë të hapur dhe të mbushur plot raste. Skocezi Scott McTominay ishte heroi i vendasve...