Futboll

Video/ “Mr. 800”, goli i parë dhe golat “shekullorë” të Cristiano Ronaldos

Ndonëse me thuajse 37 vite mbi supe, Cristiano Ronaldo vijon të shkruajë historinë e futbollit, teksa në mesjavë preku kuotën e 800 golave (801) të shënuar në karrierë, mes klubeve dhe kombëtares portugeze.

Portugezi që ka fituar edhe 5 herë Topin e Artë, ka shënuar golin e tij të parë të karrierës më 7 tetor në përballjen mes Sporting Lisbonës dhe Morierenses, ku bëri dopietë dhe çoi sinjalin e parë se një yll i ri po rritet në klubin portugez.

Në videon më poshtë kemi sjellë golin e parë dhe më pas golat e 100-ë, 200-ë, 300-ë, 400-ë, 500-ë, 600-ë, 700-ë dhe 800-ë, të shënuar nga portugezi.

Të Fundit

EVENTET NË SUPERSPORT

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency