Connect with us

Hi, what are you looking for?

Legjionarët

VIDEO/ Muçi realizon golin e parë me Besiktasin, dhe është një perlë e vërtetë

Ndeshja e tretë dhe goli i parë me fanellën e Besiktasit. Ernest Muçi nuk zhgënjen pritshmëritë te gjigandët turq dhe realizon një supergol me në ndeshjen ndaj Istanbulspor.

Futbollisti i kombëtares mori një pasim Gedson Fernandes në minutën e 54, me 23-vjeçarin që nuk u mendua dy herë, por goditi tokazi nga distanca duke e nxjerrë nga loja portierin kundërshtar. Besiktas fitoi me shifrat 0-2 ndaj Istanbulspor teksa në lojë për gjigandët turq ishte edhe Milot Rashica.

Lajme të tjera

Futboll

Skuadra e Mechelen, e drejtuar nga Besnik Hasi, rikthehet tek fitorja në kampionat belg në play off-in e grupit të Conference League. Pas humbjes...

Futboll

Fernando Santos nuk është më trajner i Beshiktashit, ka bërë të ditur klubi nga Stambolli këtë të shtunë. Vendimi u mor pas barazimit (1-1)...

La Liga

Që kur Xavi Hernandez njoftoi se do të largohej nga Barcelona në fund të sezonit, gjërat kanë filluar të shkojnë më mirë te “Blaugrana”....

Kosovë

Gafë e pafalshme e Arijanet Muric në Premier League. Portieri titullar i Kosovës, pjesë e Burnleyt në kampionatin më të bukur në botë, i...