Connect with us

Hi, what are you looking for?

Legjionarët

VIDEO/ Muçolli gjen golin në Suedi, i dhuron fitoren e parë Goteborgut

Arbnor Muçolli i dhuroi sot tri pikë në transfertë Goteborgut. Lojtari i kombëtares shqiptare realizoi golin e suksesit 0-1 në fushën Kalmarit.

Ishte minuta e parë e pjesës së dytë kur 24-vjeçari tundi rrjetën kundërshtare dhe nisi festën me shokët dhe tifozët.

Lexo edhe: 

Goteborgu gjeti fitoren e parë sezonale në Allsvenskan, teksa e kishte nisur sezonin e ri në elitën e futbollit suedez me dy humbje.

Feston golin e parë edhe Muçolli, i cili një javë më parë nuk pati fat teksa humbi një penallti në duelin e humbur 1-0 ndaj Halmstadit.

Lajme të tjera

Lajme

Shqipëria është gati për të nisur aventurën e saj në Euro 2024. Kuqezinjtë zhvilluar seancën e fundit stërvitore para sfidës së parë me Italinë,...

Euro 2024

“Besoj që performanca nuk ishte aq e mirë siç e kishim përgatitur. Ka gjëra që duhen përmirësuar, i kemi lejuar shumë hapësira Italisë e...

Euro 2024

Sulmuesi kryesor i Italisë në këtë Europian, Gianluca Scamacca foli në konferencë për shtyp para ndeshjes me Shqipërinë. Lojtari që aktivizohet me Atalantën në...

Kombëtare

Erjon Bogdani vijon të jetë golashënuesi më i mirë në historinë e kombëtare shqiptare me 18 rrjeta. Ish-sulmuesi i njohur, i cili në Itali...