Connect with us

Hi, what are you looking for?

Legjionarët

VIDEO/ Muçolli i pandalshëm, i dhuron fitores e radhës Goteborgut

Arbnor Muçolli po bën shumë mirë në Suedi me Goteborgun. 24-vjeçari, i cili debutoi me kombëtaren e Shqipërisë në qershorin e vitit të kaluar, shënoi golin e radhës.

“Xholi” ofensiv ekzekutoi saktë një penallti pas një ore lojë (u fitua nga Astrit Selmani) duke i dhuruar fitoren 1-0 Goteborgut kundër Brommapojkarna.

Lexoni edhe: 

Ky ishte rezultati i pestë radhazi pozitiv për Goteborgun dhe goli i pestë sezonal në kampionat për Muçollin.

I cili gjen rrugën e rrjetës prej tri përballjes radhazi. Ndërkohë që futbollisti shqiptar ka regjistruar edhe dy asiste.

https://twitter.com/i/status/1703052162303955333

Muçolli po performon shumë mirë në sezonin e parë në Allsvenskan, duke qenë një nga lojtarët më në formë tek ekipi historik suedez.

Lajme të tjera

Futboll

Futbolli shqiptar sot është në zi. Është ndarë nga jeta në moshën 84-vjeçare legjenda e futbollit tiranas, Osman Mema, një nga përfaqësuesit më të...

Premier League

Nga Aston Villa te Aston Villa. Armando Broja rikthehet në fushë pas plot 287 ditësh, teksa trajneri Pochettino i besoi pak më shumë se...

Itali

Victor Osimhen mund të largohet nga Napoli që në janar. Kështu pretendojnë mediat italiane, duke trumbetuar se skandali në lidhje me sulmuesin është temë...

Futboll

Federata Shqiptare e Futbollit ka arritur një tjetër sukses historik, duke sjellë për herë të parë në Shqipëri finalet e një turneu madhor ndërkombëtar...