Bundesliga

VIDEO/ Muller nuk shënon me portën bosh! Mane gjen golin e parë në Bundesliga

Bayern Munchen po dominon Eintracht Frankfurt në takimin e parë të sezonit 2022/2023 në Bundesligën gjermane.

Bavarezët kryesojnë 0-3 falë golave të Joshua Kimmich (5’), Benjamin Pavard (10’) dhe Sadio Mane (29′), ndërkohë që Thomas Muller kishte një shans të artë në 23’.

 

Kundërsulm perfekt i Bayernit, Serge Gnabry u tregua altruist duke dhuruar një asist për Muller, i cili gjeti vetëm shtyllën me portën bosh!

Mundësi e shkëlqyer edhe për vendasit në minutën e 26’. Jesper Lindstrom lëvizi bukur mes mbrojtjes së Bayernit dhe doli i vetëm përballë Neuer, por goditi keq dhe e dërgoi topin jashtë.

LEXO EDHE: VIDEO/ Dy gola për 10 minuta, Bayerni i papërballueshëm në Gjermani

Kur gabon do pësosh, dhe kështu ndodhi. Sadio Mane realizoi me kokë në 29′ pas asistit të Joshua Kimmich. 0-3 për Bayernin!

 

TESTONI NJOHURITË TUAJA RRETH PREMIER LEAGUE

QUIZ/ Premier League 2021-2022 – Sa mirë e kujtoni sezonin që sapo u mbyll?

Kliko për të komentuar

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Të Fundit

EVENTET NË SUPERSPORT

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency