Connect with us

Hi, what are you looking for?

La Liga

VIDEO/ Mungesa e Lewandowskit nuk ndihet, Pedri i shënon Getafes

Sulmi i Barcelonës funksionon edhe pa Robert Lewandowskin. Në mungesë të “bomberit” polak, i pezulluar për arsye kartonësh, Xavi në sfidën kundër Getafes hodhi në fushë nga minuta e parë Ansu Fatin, me Raphinhan Dembelebë si sulmues anësorë, ndërsa në mesfushë nuk kishte vend për De Jong (luajtën Peri, Busquest dhe Gavi).

Presioni i Barcelonës në minutat e parë solli edhe zhbllokimin e rezultatit që në minutën e 35-të me Pedrin, i asistuar nga Raphinha.

Nuk minutat e mbetura të pjesës së parë nuk pati ndryshim tjetër rezultati.

Barcelona e dominoi lojën edhe në pjesën e dytë, por nuk mundi të thellonte rezultati. Megjithatë goli i Pedrit i mjaftoi për të marrë tri pikë që thellon qoftë përkohësisht diferencën me Realin.

Lajme të tjera

Itali

Victor Osimhen mund të largohet nga Napoli që në janar. Kështu pretendojnë mediat italiane, duke trumbetuar se skandali në lidhje me sulmuesin është temë...

Futboll

Futbolli shqiptar sot është në zi. Është ndarë nga jeta në moshën 84-vjeçare legjenda e futbollit tiranas, Osman Mema, një nga përfaqësuesit më të...

Francë

Për arsye personale dhe në marrëveshje me Paris Saint-Germain, Gerard Precheur është larguar posti i trajnerit të ekipit të femrave. Në njoftimin e klubit...

Futboll

Federata Shqiptare e Futbollit ka arritur një tjetër sukses historik, duke sjellë për herë të parë në Shqipëri finalet e një turneu madhor ndërkombëtar...