Connect with us

Hi, what are you looking for?

Conference League

VIDEO/ Mura kualifikohet pa probleme, Daku realizon golin e fitores

Mura fitoi sërish përballë moldavëve të Sf Gheorghe me të njëjtin rezultat. Ekipi slloven fitoi 2-1 dhe kaloi në raundin e dytë të Conference League me rezultatin e përgjithshëm 4-2.

Golin e fitores së sotme për Murën e realizoi Mirlind Daku, sulmuesi i përfaqësueses së Kosovës. 24-vjeçari nga Gjilani mori një top të gjatë në minutën e 81’.

 

Daku uli bukur topin, lëvizi mirë përballë mbrojtësit kundërshtar dhe tundi rrjetën kundërshtare falë një goditje potente. Në ruandin e dytë, Mura do të sfidojë irlandezët e St Patrick.

TESTONI NJOHURITË TUAJA RRETH PREMIER LEAGUE

QUIZ/ Premier League 2021-2022 – Sa mirë e kujtoni sezonin që sapo u mbyll?

Lajme të tjera

Champions League

Manchester City dështoi te penalltitë përballë Realit të Madridit, duke i thënë lamtumirë Champions League. Rrugëtimi i kampionëve në fuqi u mbyll në çerekfinale,...

Eredivisie

Lajm i keq për tifozët e Vitesses, skuadër e Eredivisies. Përmes një njoftimi zyrtar për shtyp, KNVB (d.m.th. Federata Holandeze e Futbollit) njoftoi se...

Serie A

Mesfushori i Interit, Hakan Calhanoglu ka dhënë një intervistë për faqen humoristike sportive “Gli Autogol”, ku ka rrëfyer dhe aspekte të tjera të shokëve...

Featured

Aksionet e familjes Halili te Tirana dalin në shitje. Zyra e Përmbarimit privat Albase ka shpallur daljen në ankand të 66% të aksioneve të...