Connect with us

Hi, what are you looking for?

Bundesliga

VIDEO/ “Muri i Verdhë” e bën trajnerin e Dortmundit të shpërthejë në lot

Pasi humbën titullin në mënyrë dramatike në shtëpi, lojtarët e Dortmundit të drejtuar nga trajneri Edin Terzic shkuan për t’u përshëndetur me tifozët, të cilët nuk pushuan së duartrokituri.

Lexo edhe:

Qëndrimi i “Murit të Verdhë” e emocionoi teknikun, që nuk mundi t’i përmbante lotët përpara mbështetjes së marrë nga ultrasit verdhezi.

Nga Gjermania vjen një tjetër leksion për sjelljen e tifozëve, që janë në përkrahje të skuadrës së zemrës edhe në momentet më dramatike, kur futbollistët dhe stafi duhet të marrin përgjegjësinë për rezultatin e arritur kundër një skuadre (Mainzi) që luante për asgjë.

 

 

 

Lajme të tjera

La Liga

Eric Garcia u detyrua të largohej nga Barcelona këtë merkato teksa u transferua te Girona me anë të formulës së huazimit. Pasi debutoi me...

Legjionarët

30 mijë tifozë polakë në stadiumin ‘Wojska Polskiego’ të Varshavës, thërrasin në kor emrin e Ernest Muçit, i cili bëri një 70-minutësh për kornizë...

Kombëtare

Kushtojnë shtrenjtë flakadanët e hedhur në fushë në fillim të ndeshjes me Poloninë nga tifozët kuqezi, duke shkaktuar ndërprerjen e ndeshjes për disa minuta....

Kombëtare

Shtatori kuqezi sjell një rekord të ri për Shqipërinë edhë në renditjen botërore të FIFA-s. Falë barazimit në Pragë me Çekinë dhe fitores ekzaltuese...