Connect with us

Hi, what are you looking for?

La Liga

VIDEO/ Muriqi nuk mjafton, Mallorca pëson pesë gola në transfertë ndaj Gironës

Vedat Muriqi gjeti rrugën e rrjetës në ndeshjen mes Gironës dhe Mallorcas, por sulmuesi shqiptar nuk mundi të ndihmonte të tijtë të dilnin me pikë nga kjo transfertë. Mallorca u mposht me shifrat e thella 5-3, duke koleksionuar disfatën e tretë në këto gjashtë ndeshje të para të LaLiga-s.

Lexo edhe:

Në fakt, ishte Mallorca që kaloi e para në avantazh falë Muriqit. Sulmuesi realizoi në minutën e katërt nga pika e bardhë e penalltisë, mirëpo vendasit u “zgjuan” shpejt dhe reaguan ndërsa shënuan katër herë brenda 45-minutëshit të parë.

Në fraksionin e dytë, vendasit gjetën sërish rrugën e rrjetës ndërsa në fund, Mallorca shënoi edhe dy gola, por që shërbeu sa për statistikë. Pas këtij triumfi, Girona merr momentalisht kreun e kampionatit me 16 pikë ndërsa Mallorca mbetet në vendin e 15 me pesë pikë.

Lajme të tjera

Euro 2024

Shqipëria do të luajë në datën 26 mars një ndeshje miqësore ndaj përfaqësues së Zvicrës, lajm që u zbulua në emisionin “ELITE SHOW”. Çdo...

Kombëtare

Italia kampione në fuqi e Europës, do ta nisë Europianin e 2024-ës pikërisht përballë Shqipërisë në “Dortmund, mbrëmjen e 15 qershorit, teksa kreu i...

Futboll

Dani Alves akuzohet për sulm seksual për përdhunimin e dyshuar të një vajze në klubin e natës Sutton, në Barcelonë, më 30 dhjetor të...

Euro 2024

Një prapaskenë interesante edhe zbuluar në emisionin “ELITE SHOW”, çdo të hënë në SportNews (21:00), që ka lidhje me Luka Modric dhe Jahmir Hykën....