Connect with us

Hi, what are you looking for?

Featured

VIDEO/ Muriqi realizon një perlë të vërtetë, por Mallorca ngec ndaj Espanyol

Mallorca ngec në transfertën e Espanyol, ku u mund me rezultatin minimal 2-1.

Ishin vendasit ata që zhbllokuan sfidën, duke realizuar me Braithëaite në minutën e 22’.

Miqtë u kundërpërgjigjën me Muriqin në minutën e 41’, me “piratin” që realizoi një perlë të vërtetë.

Sfida vazhdoi me barazimin 1-1 deri në minutën e 51’, moment në të cilin Braithwaite realizoi golin e dytë dhe të fitores.

Ndërkohë Espanyol në këtë sfidë nuk kishte mesfushorin e kombëtares shqiptare, Keidi Baren.

Pas raundit të 23-të të La Liga, Espanyol ngjitet në vend të 12-të me 27 pikë, teksa Mallorca në vend të tetë me 31 pikë.

Lexo edhe:

Lajme të tjera

Euro 2024

“Spanja dhuroi spektakël, është një skuadër e jashtëzakonshme me lojtarë të rinj të pabesueshëm. Është një model i pakonkurrueshëm për t’i dhënë vlerë akademisë....

Kosovë

Aventurë e re për Arijanet Muric, portierin titullar të përfaqësueses së Kosovës. 25-vjeçari dardan do të jetë pjesë e Ipswichit në katër sezonet e...

Ligue 1

Joao Nevesit do të jetë goditja e madhe e PSG-së në mesfushë. Talenti portugez kërkohet me ngulm nga trajneri Luis Enrique. 19-vjeçari është pjesë...

La Liga

Pedri, ishte mungesa e madhe e Spanjës në ndeshjet më të rëndësishme të Euro 2024, me mesfushorin që u dëmtua pas një përplasje të...