Connect with us

Hi, what are you looking for?

Bundesliga

VIDEO/ Bayerni ndalet nga Freiburgu, “Aspirinave” u bëhet “autostradë” rruga drejt titullit historik

Bayerni i Mynihut duket i dorëzuar në garën për titullin kampion të Bundesligës. Mbajtësit e trofeut në 11 sezonet e fundit u ndalën në barazim 2-2 në fushën e Freigurgut, duke i dhënë mundësi Levekusenit që ta çojë në 10 pikë diferencën me ndjekësit (“Aspirinat”) duhet të fitojnë në fushën e Kolnit.

Golin e parë të takimit e shënuan vendësit, por Bayerni ia doli ta përmbyste rezultatin, por pa mundur ta ruante deri në fund epërsinë. Një barazim që nuk I bën shumë punë as Freiburgut, që vazhdon serinë e ndeshjeve pa fitore.

                Freiburg – Bayern 2-2

Mbyllet me gola, por pa fitues, pjesa e parë ndeshjes mes Freiburgut dhe Bayernit të Mynihut. Golin që zhbllokoi takimin e realizoi Gunter në minutën e 12-të.

Në të 35-tën barazoi Bayernit me Tel, me një diagonale të të bukur nga vija e 16 metrave.

Përmbys rezultatin Bayerni me Musialan, që realizon pasi shmang disa mbrojtjes.

Zgjat pak epërsia e Bayernit, Holer shfrytëzon përgjumjen e mbrojtjes se Bayernit për të barazuar rezultatin.

Lajme të tjera

Futboll

Skuadra e Mechelen, e drejtuar nga Besnik Hasi, rikthehet tek fitorja në kampionat belg në play off-in e grupit të Conference League. Pas humbjes...

Futboll

Fernando Santos nuk është më trajner i Beshiktashit, ka bërë të ditur klubi nga Stambolli këtë të shtunë. Vendimi u mor pas barazimit (1-1)...

La Liga

Që kur Xavi Hernandez njoftoi se do të largohej nga Barcelona në fund të sezonit, gjërat kanë filluar të shkojnë më mirë te “Blaugrana”....

Kosovë

Gafë e pafalshme e Arijanet Muric në Premier League. Portieri titullar i Kosovës, pjesë e Burnleyt në kampionatin më të bukur në botë, i...