Connect with us

Hi, what are you looking for?

Bundesliga 2

VIDEO/ Muslija ndëshkon ish-ekipin, Paderborn gëzon tifozët pas 6 muajsh

Florent Muslija u transferua në merkaton e janarit nga Hannover te Paderborn. Mesfushori ofensiv është përshtatur mirë tek ekipi i ri, teksa sot realizoi një nga golat e suksesit 3-0 ndaj Hannover.

Ishte minuta e 17-të kur 23-vjeçari, autor i 9 ndeshjeve me Kosovën, ndëshkoi ish-ekipin e tij me një gol shumë të bukur, duke u ngjitur në kuotën e gjashtë golave në Bundesliga 2.

Sigurisht që jam shumë i gëzuar për golin dhe fitoren. Ishim përgatitur mirë për këtë ndeshje, ua kishim borxh tifozëve fitoren në stadiumin tonë”, deklaroi Muslija pas ndeshjes.

Paderborn, që renditet në vend të shtatë, nuk fitonte një ndeshje kampionati në shtëpi prej 6 nëntorit të vitit të kaluar, kur triumfonin 2-1 ndaj Ingolstad.

Lajme të tjera

Merkato

Antonio Conte e kishte një nga dëshirat e merkatos dhe presidenca e Napolit ia ka plotësuar. Alessandro Buongiorno është futbollisti më i ri i...

Premier League

Një tjetër futbollist shqiptar në Premier League. Futbollisti kuqezi, Matteo Dashi, do të jetë pjesë e skuadrës së parë të Crystal Palace duke nisur...

Merkato

Mehdi Taremi është zyrtarisht sulmuesi i ri i Interit. Kampionët e Italisë kanë prezantuar 31-vjeçarin iranian, i cili vjen si lojtar i lirë nga...

Merkato

Milani ka zgjedhur t’i besojë trajnerit Paulo Fonseca stolin për sezonin e ardhshëm, por merkatoja nuk ka nisur të nxehet ende, teksa kjo ka...