Connect with us

Hi, what are you looking for?

Bundesliga 2

VIDEO/ Muslija s’e harron vesin e vjetër, i dhuron avantazhin Paderbornit

Florent Muslija ka realizuar golin e parë në sezonin e ri me Paderbornin, skuadër që do të tentojë rikthimin në elitën e futbollit gjerman.

Mesfushori i avancuar i Kosovës (13 ndeshje dhe 1 gol me dardanët) shënoi në minutën e pestë në transfertën ndaj Dusseldorfit.

https://twitter.com/i/status/1692860581273813277

25-vjeçari mori një asist nga krahu i djathtë i sulmit në minutën e pestë dhe goditi menjëherë, duke dërguar topin në rrjetë

Lexo edhe:

Paderborni e ka mbyllur në avantazh 0-1 pjesën e parë të lojës falë realizimit të futbollistit shqiptar.

Skuadra udhëtuese ka grumbulluar vetëm një pikë në dy takimet e para dhe është në kërkim të suksesit të parë në Bundesliga 2.

Muslija ka filluar sezonin e tretë me Paderbornin. Edicionin e fundit e mbylli me 10 gola në kampionat. Teksa shënoi 6 gola në sezonin 2021/2022.

Lajme të tjera

Euro 2024

Pak ditë na ndajnë nga fillimi i Kampionatit Europian, Gjermani 2024 dhe tashmë kanë nisur llogaritë e grupeve përkatëse. Shqipëria ndodhet në Grupin B...

Euro 2024

Gjashtë muaj në Serie A ishin të mjaftueshme për të bindur Interin për të firmosur me Kristjan Asllanin. Organizatori kuqezi spikati e skuadrën e...

Kombëtare

Erjon Bogdani vijon të jetë golashënuesi më i mirë në historinë e kombëtare shqiptare me 18 rrjeta. Ish-sulmuesi i njohur, i cili në Itali...

Euro 2024

Futbollisti i kombëtares së Çekisë, Michal Sadilek nuk do të jetë pjesë e skuadrës për ndeshjet e Euro 2024, dhe arsyeja është e pazakontë!...