Connect with us

Hi, what are you looking for?

Serie A

VIDEO/ Napoli triumfon ndaj Romës dhe “vret” kampionatin

Napoli vret kampionatin në Itali. Skuadra e drejtuar nga Spalletti triumfoi 2-1 ndaj Romës dhe çoi në 13 pikë distancën nga vendi i dytë, duke vënë një dorë mbi titullin kampion.

Osimhen zhbllokoi sfidën që në minutën e 17′ me një goditje të fortë nga brenda zonës, duke nisur festën e napolitanëve.

Roma barazoi në të 77-ën me El Sharawin, por vetëm për pak minuta, pasi Simeone shënoi të dytin për Napolin, duke vulosur fitoren dhe 3-pikëshin.

Lajme të tjera

Kombëtare

Kombëtarja Shqiptare vijon punën për t’u përgatitur për ndeshjen e parë eliminatore të Europianit Gjermani 2024, e planifikuar për t’u luajtur mbrëmjen e të...

Kombëtare

“La Casa de Quiz” mbërrin në shtëpinë më të famshme të mbarë Shqiptarisë, “Big Brother VIP2 Albania”. Gazetari i SuprSportit, Gjergji Stefa, kishte përgatitur...

Bundesliga

Thomas Tuchel mori drejtimin e Bayern Munich të premten, pas shkarkimit të trajnerit Julian Nagelsmann. Më pak se 24 orë nga zyrtarizimi i tij...

Merkato

Galatasaray piketon sulmuesin shqiptar. Me 10 gola dhe 4 asiste deri në këtë pikë të sezonit në Superligën Turke, Valon Et’hemi ka tërhequr vëmendjen...