Connect with us

Hi, what are you looking for?

Europa League

VIDEO/ Ndërhyrje “horror”, mbrojtësi nga Benini “i vë takën në fyt” Zalewskit

Roma ia doli të sigurojë një kualifikim mjaft të bukur në ndeshjen e fundit në grupet e Europa League, pasi mposhti me përmbysje 3-1 bullgarët e Ludogorets.

Por kur gjithçka ishte vendosur, mbrojtësi nga Benini, Olivier Verdon humbi toruan dhe pasi rrëzoi Zalevskin, nuk ngurroi t’i vendosë takën në fyt, duke e rrezikuar jo pak.

Në momentin e parë arbitri nuk e vuri re episodin, por nuk mund t’i shpëtonte VAR-it, teksa pasi rishikoi gjithçka, gjyqtari malazez vendosi të ndëshkojë menjëherë me karton të kuq mbrojtësin e Ludogorets.

Gjithsesi përtej ndëshkimit, vlen të theksohet se ishte një gjest mjaft i rëndë, që mund të ketë pasoja më të mëdha për Verdon, pasi vështirë se organet e UEFA-s do ta kalojnë lehtë atë këmbë në fyt.

Lajme të tjera

Kategoria Superiore

Xhuliano Skuka nis aventurën e re në Francë, ku do të jetë pjesë e Metz. Sulmuesi dibran kaloi me sukses testet mjekësore mëngjesin e...

Kategoria Superiore

Big Brother Mania edhe në mbrëmjen gala “Më të mirët 2022”, që organizohet nga FSHF dhe Digitalb, dhe që po transmetohet në SportNews, teksa...

Premier League

Dëmtimi i Virgil Van Dijk është padyshim një lajm i keq për Jurgen Klopp, që sheh Liverpoolin e tij këtë sezon, shumë larg formës...

Francë

Transferimi i Xhuliano Skukës te Metz ishte padyshim më i bujshmi i këtyre viteve të fundit. Më i shtrenjti në historinë e kampionatit shqiptar....