Connect with us

Hi, what are you looking for?

Ligue 1

VIDEO/ Ndërhyrje “horror” ndaj Casimir, Donnarumma lë PSG-në me 10 lojtarë

Le Havre-Paris Saint-Germain u përballën në kuadër të javës së 14-të të Ligue 1, me sfidën që përfundoi me rezultatin 0-2.

Gjatë një sulmi nga ana e vendasve, me në krye Casimir, Donnarumma doli nga porta dhe në tentativë për të ndalur sulmuesin e Le Havre, shkaktoi faull duke i shkuar me këmbë në fytyrë.

Lexo edhe:

Pas këtij momenti arbitri ndëshkoi menjëherë me karton të kuq portierin e PSG-s, duke detyruar trajnerin Luis Enrique që të bënte një zëvendësim të detyruar, duke nxjerrë Barcola dhe duke aktivizuar Tenas në portë.

Lajme të tjera

Kosovë

Aventurë e re për Arijanet Muric, portierin titullar të përfaqësueses së Kosovës. 25-vjeçari dardan do të jetë pjesë e Ipswichit në katër sezonet e...

Ligue 1

Joao Nevesit do të jetë goditja e madhe e PSG-së në mesfushë. Talenti portugez kërkohet me ngulm nga trajneri Luis Enrique. 19-vjeçari është pjesë...

La Liga

Pedri, ishte mungesa e madhe e Spanjës në ndeshjet më të rëndësishme të Euro 2024, me mesfushorin që u dëmtua pas një përplasje të...

Angli

Manchester United vazhdon të jetë aktiv në merkato dhe pas zyrtarizmit të sulmuesit Joshua Zirkzee, tashmë fokusi kryesor është kthyer në repartin e mbrojtjes....