Connect with us

Hi, what are you looking for?

Futboll

VIDEO/ Ndërhyrje “horror” në derbi, “sakaton” dy kundërshtarë

Futbolli në Amerikë vijon të luhet me një pasion dhe inat ndryshe nga vendet e tjera. Duelet e ashpra dhe ndërhyrjet e frikshme nuk mungojnë asnjëherë, teksa një rast i rrallë ka ndodhur në Honduras.

Lexoni edhe:

Derbi i zjarrtë Marathon-Olimpia përfundoi 0-1, me vendasit që e mbyllën sfidën me dhjetë lojtarë. Pas daljes me të kuq të qendërmbrojtësit Andre Orellana në minutat e fundit.

 

21-vjeçari, i zemëruar për humbjen në klasiken e Hondurasit, kreu një ndërhyrje me qëllim, duke rrëzuar në tokë dy lojtarë kundërshtarë, siç dallohet në video.

Dy futbollistët e kampionëve të Olimpias përfunduan të dëmtuar, teksa kryesori i tregoi menjëherë të kuqin Orellanas. I cili pritet të marrë edhe një masë disiplinore për veprimin e tij.

Lajme të tjera

Futboll

Futbolli shqiptar sot është në zi. Është ndarë nga jeta në moshën 84-vjeçare legjenda e futbollit tiranas, Osman Mema, një nga përfaqësuesit më të...

Premier League

Nga Aston Villa te Aston Villa. Armando Broja rikthehet në fushë pas plot 287 ditësh, teksa trajneri Pochettino i besoi pak më shumë se...

Futboll

Federata Shqiptare e Futbollit ka arritur një tjetër sukses historik, duke sjellë për herë të parë në Shqipëri finalet e një turneu madhor ndërkombëtar...

Itali

Victor Osimhen mund të largohet nga Napoli që në janar. Kështu pretendojnë mediat italiane, duke trumbetuar se skandali në lidhje me sulmuesin është temë...