Featured

VIDEO/ Ndërhyrje për burg, ish-mbrojtësi i United godet me takë në kokë lojtarin e River Plate

Një derbi mes Boca Juniors dhe River Plate nuk mund të luhet dhe as të përfundoj si një ndeshje e zakonshme futbolli. Edhe në sfidën e së dielës që u mbyll me rezultatin 1-0 për Boca Juniors, u evidentua një ndërhyrje tejet e rrezikshme nga ana e mbrojtësit të Bocas, Marco Rojo.

Teksa luhej minuta e 97-të dhe vendasit ishin duke mbrojtur avantazhin, ish-lojtari i Manchester United ndërhyn me takë në kokën e kundërshtarit. Arbitri nuk e toleron dhe menjëherë i tregon kartonin e kuq ndërsa për fat, kundërshtari e kalon këtë situatë të vështirë dhe nuk pëson ndonjë dëmtim serioz.

Kliko për të komentuar

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Të Fundit

EVENTET NË SUPERSPORT

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency