Connect with us

Hi, what are you looking for?

Futboll

VIDEO/ Ndeshja e dytë e sezonit, Shaqiri gjen golin në Amerikë

Xherdan Shaqiri festoi golin e tij të parë në këtë sezon me fanellën e Chicago Fire. Sulmuesi me origjinë shqiptare realizoi nga pika e bardhë në ndeshjen ndaj Cincinnatit.

Lexo edhe:

32-vjeçari mori përsipër ekzekutimin nga pika e bardhë dhe nuk gaboi duke dërguar topin në një krah dhe portierin nga krahu tjetër. Megjithatë, Shaqiri nuk mundi të festonte plotësisht pasi skuadra e tij u mposht me shifrat 2-1.

Sezoni në Amerikë në kampionatin e MLS sapo ka nisur dhe për skuadrën e Shaqirit ishte vetëm ndeshja e dytë teksa deri më tani, Chicago Fire ka një humbje dhe një barazim. Ky është sezoni i tretë për Shaqirin në Amerikë aty ku u transferua në vitin 2022 nga Lyoni.

Lajme të tjera

Futboll

Skuadra e Mechelen, e drejtuar nga Besnik Hasi, rikthehet tek fitorja në kampionat belg në play off-in e grupit të Conference League. Pas humbjes...

Futboll

Fernando Santos nuk është më trajner i Beshiktashit, ka bërë të ditur klubi nga Stambolli këtë të shtunë. Vendimi u mor pas barazimit (1-1)...

La Liga

Që kur Xavi Hernandez njoftoi se do të largohej nga Barcelona në fund të sezonit, gjërat kanë filluar të shkojnë më mirë te “Blaugrana”....

Kosovë

Gafë e pafalshme e Arijanet Muric në Premier League. Portieri titullar i Kosovës, pjesë e Burnleyt në kampionatin më të bukur në botë, i...